Erdoğan Körfez ülkelerinde temaslarda bulunuyor

2017-07-24 09:47:38 CRI

 Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar'ı kapsayan Körfez ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı’nda bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, Türkiye ile kader birliği olan bu ülkelerle geçmişte olduğu gibi bugün de siyasi, ekonomik, askeri, kültürel ve beşeri alanlarda yakın ilişkilerin olduğunu belirterek, "Bizler Körfez'deki kardeşlerimiz arasında ne surette olursa olsun sorun ve sıkıntı yaşanmasını doğru bulmuyor, son hadiselerden de büyük üzüntü duyuyoruz.

 Bugün Müslümanlar olarak her zamankinden daha çok birbirimize kenetlenmemiz, safları sıklaştırmamız gereken bir zaman dilimi içerisindeyiz." ifadelerini kullandı. Recep Tayyip Erdoğan basın toplantısının ardından Suudi Arabistan’da resmi temaslarda bulunmak üzere bu ülkeye geçti. Cidde kentinde Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile bir araya gelen Erdoğan, temaslarına Selam Sarayı'ndaki öğle yemeğinde başladı. Erdoğan ile bin Abdülaziz, daha sonra basına kapalı gerçekleşen ve Türk yetkililerin de hazır bulunduğu heyetler arası görüşmeye geçti.

Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bir araya geldikten sonra Kuveyt’e geçti. Erdoğan Kuveyt ziyareti çerçevesinde ilk olarak, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Uluslararası Havalimanı Emirlik Terminali'ne gelişinde, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah tarafından karşılandı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Kuveyt Emiri ile Dar Salwa Sarayı'nda basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme 1 saat sürdü.

 Erdoğan, Kuveyt Emiri Sabah tarafından onuruna verilen akşam yemeğine katıldı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor