4 Arap ülkesinden Katar açıklaması

2017-07-06 11:21:25 CRI

Katar, Körfez ülkelerinin taleplerine resmen olumsuz yanıt verdi. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn, Katar'ın kararından üzüntü duyduklarını bildirdi.


Suudi Dışişleri Bakanı, "Katar'a siyasi ve ekonomik ambargolar sürecek. Katar'a karşı yeni adımlar uygun zamanda atılacak. Umarız Türkiye tarafsız kalır" dedi.


Dört ülkenin hazırladığı ortak açıklamayı Mısır Dışişleri Bakanı duyurdu. Açıklamada "Katar'ın doğru yolu bulacağını umuyoruz" denildi. Ambargo kararının Katar'ın sürekli diğer Arap ülkelerinin içişlerine karışmasından dolayı alındığı belirtildi. 
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, "Politikalarını değiştirmediği sürece Katar'a siyasi ve ekonomik ambargolar sürecek" dedi. Suudi Dışişleri Bakanı, taleplerine olumsuz yanıt veren Katar'a karşı atılacak yeni adımların uluslararası hukuka uygun olacağının da altını çizdi, "Bu adımlar uygun zamanda atılacak"dedi. 
Katar Dışişleri Bakanı El Sani ise Londra'da Doha yönetimine yönelik ablukayı 'Açık bir saldırganlık ve hakaret' olarak niteledi. Katar'a verilen listede talep edilenler arasında Türkiye'nin Katar'daki askeri üssünün ve El Cezire televizyon kanalının kapatılması da yer alıyordu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor