İngiltere'deki yangın faciasında ölü sayısı 79'a yükseldi

2017-06-20 11:40:38

İngiltere'deki yangın faciasında ölü sayısı 79'a yükseldi

İngiltere polisi, dün yaptığı açıklamada, Londra'nın batısındaki Kensington'daki Latimer Road'da bulunan 24 katlı binada çıkan yangında 79 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Londra Polis Şefi Stuart Cundy, ölü sayısının daha da yükseleceğini, ancak birkaç gün öncesine göre büyük değişikliğin olmayacağını açıkladı. Cundy, ölenlerden bazılarının kimliğini belirlemenin de mümkün olmayacağını kaydetti.

Stuart Cundy, binanın restorasyonu ve itfaiye ekipmanları gibi konular hakkında polis makamlarının büyük çaplı soruşturma yürüttüğünü kaydetti. İngiltere Başbakanı Theresa May de daha önce yangınla ilgili soruşturma yapılması emri vermişti.

Londra'nın batısında bulunan Kuzey Kensington bölgesindeki 24 katlı Grenfell Tower'da 14 Haziran sabah saatlerinde yangın çıktı. Yangının çıktığı an bina içinde 400-600 kişi bulunuyordu. Yaralanan 18 kişi halen hastanede tedavi görmekte. Aralarından 9'unun durumu ciddiyetini koruyor.

Öte yandan, Grenfell Tower binasının dış cephe kaplaması için kullanılan maddenin yanıcı olduğu, bu maddenin İngiltere'de standartlara uymasına rağmen Almanya'da yanıcı malzeme olarak görüldüğü, ABD'de ise inşaatta yasaklandığı gelen haberler arasında. İngiltere'de toplam 4 bin binada bu tür güvenlik tehlikesi mevcut.

Bununla birlikte, İngiltere'de yerel saatle dün sabah 11.00'de yangında ölenler için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor