Facebook terör eylemlerini engellemek için tedbirler alacak

2017-06-17 16:56:33

ABD merkezli Facebook tarafından yapılan açıklamada, sosyal medyanın teröristlerin faaliyet yeri olmaması gerektiği kaydedilerek, son teknoloji, işin uzmanları ve dış işbirliği ile Facebook'un terörle mücadelesi paylaşıldı.

Son yıllarda dünya çapında terör saldırıları sürekli meydana geliyor. Teröristlerin sosyal medya ağlarını kullanarak geniş kitlelere ulaştığını, böylece tanıtım ve personel alımı gibi faaliyetleri yaptığını belirten güvenlik uzmanları ve sivil kuruluşlar bu konuda sosyal ağları suçluyor. 2 milyar kullanıcı hesabına sahip olan Facebook söz konusu sosyal ağlardan biridir.

Facebook Küresel Politika Yönetimi Direktörü Monika Bickert ve Facebook Terörle Mücadele Politikaları Müdürü Brian Fishman şirketin terörle mücadelesini ilk kez kamuoyu ile paylaştı. Sosyal ağ şirketi yetkilileri, Facebook'ta terörizme kesinlikle yer olmadığını belirtti.

Alınan bilgiye göre, Facebook'ta terör örgütlerinden IŞİD, El-Kaide ve onlara bağlı diğer örgütlerle ilgili terör içerikleri engelleniyor. Ve zaman içinde bu çalışmalar diğer terör örgütlerini kapsayacak şekilde genişletilecek.

Bunun yanı sıra dünyada 500 milyon kullanıcı hesabına sahip olan Twitter tarafından geçen Ağustos ayında yayımlanan bildiriye göre, son bir yıl içinde şiddetli tehditler ve terörizm propagandasıyla ilgili 360 bin Twitter hesabı kapatıldı. Kapatılan hesapların birçoğu IŞİD'le ilgiliydi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor