Trump Polonya'yı ziyaret edecek

2017-06-12 10:11:45 CRI

ABD Başkanı Donald Trump'un Polonya'ya yapacağı ziyaretin, bu ülkenin NATO'nun doğusundaki güvenlikte oynadığı rolü öne çıkaracağı bildirildi.


Polonya Devlet Başkanlığı'nda dışişlerden sorumlu yetkili Krzysztof Szczerski dün yaptığı açıklamada, Trump'un gerçekleştireceği ziyaretle, ülkesinin NATO'nun doğusundaki güvenlikte oynadığı rolün öne çıkacağını ve ABD ordusunun Polonya'da konuşlandığı gerçeğinin kabul edileceğinin vurgulanacağını söyledi.


Krzysztof Szczerski  önceki gün Dışişleri Bakanı  Witold Waszczykowski'yle birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında, Trump'un Polonya ziyaretindeki önemli noktalar hakkında bilgi verdi.


Krzysztof Szczerski  Trump'un söz konusu ziyaretinin, ülkesinin ABD'nin önemli müttefiklerinden ve NATO'nun önemli işbirliği ortaklarından biri olduğunu göstereceğini ifade etti.


Krzysztof Szczerski  Trump'un ziyareti sırasında ikili görüşmelerin yanı sıra Baltık, Karadeniz ve Adriyatik Denizi olmak üzere “Üç Deniz Girişimi” kapsamında ilgili ülkelerin liderleriyle bir araya geleceğini de bildirdi.


Öte yandan, Beyaz Saray tarafından daha önce yapılan açıklamada, Trump'un G20 Zirvesi öncesinde Polonya'yı ziyaret edeceği doğrulandı.


Açıklamada, Trump'un ziyareti sırasında “önemli bir konuşma” yaparak, Orta Avrupa ülkeleriyle olan sıkı ilişkileri sergileyeceği ve ayrıca “Üç Deniz Girişimi Zirvesi”ne katılacağı duyuruldu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor