Theresa May: Yeni hükümeti ben kuracağım

2017-06-10 15:56:41 CRI

İngiltere'de Muhafazakar Parti Başkanı Theresa May, dün İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'i ziyaretinin ardından, yeni hükümeti kendisinin kuracağını açıkladı.

Theresa May, ziyaretin ardından geldiği Downing Street 10 Numara'daki Başbakanlık Konutu önünde kısa bir açıklama yaptı. May, "Yeni hükümeti ben kuracağım" diyerek, hükümeti kurmak için Demokratik Birlik Partisi'ndeki "dostları ile birlikte" çalışacaklarını açıkladı.

Theresa May, partisinin parlamentoda çoğunluğu kazanamaması üzerine Kuzey İrlanda'daki Demokratik Birlik Partisi'ndeki (DUP) "dostları"ndan gelecek desteğe güvendiğini söyledi ve "Özellikle Demokratik Birlik Partisi'ndeki dostlarımız ve müttefiklerimiz ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Theresa May, iki partinin uzun yıllardır güçlü ilişkileri bulunduğunun altını çizerek, "Bu güçlü ilişkilerimiz de bana Birleşik Krallık'ın tamamının çıkarı için birlikte çalışabileceğimiz için yeterince güven veriyor" diye ekledi.

Seçim sonucu, özellikle Brexit müzakerelerini yürütürken daha güçlü bir parlamento çoğunluğu sağlamak isteyen Başbakan May için hayal kırıklığı oldu.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor