Sri Lanka'da sel ve heyelan 212 can aldı

2017-06-06 18:13:34 CRI

Sri Lanka'da meydana gelen sel ve toprak kaymalarında hayatını kaybedenlerin sayısının 212'ye yükseldiği, 79 kişiden hala haber alınamadığı bildirildi.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Sri Lanka temsilcisi Tim Sutton, Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi'nde düzenlediği basın toplantısında, Sri Lanka'da muson yağmurlarıyla meydana gelen sel ve heyelanların son yılların en büyük doğal felaketlerinden biri olduğunu söyledi.

Sutton, geçen ay sonunda ülkenin batısında ve güneyinde etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sel ve heyelanlarda 212 kişinin yaşamını yitirdiğini, 79 kişiden hala haber alınamadığı aktardı.

Evlerini kaybeden 22 bin sivilin oluşturulan kamplarda son derece kötü şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini belirten Sutton, UNICEF olarak ülkedeki çocuklara destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Ada ülkesi Sri Lanka'nın orta kesiminde geçen yıl mayıs ayında meydana gelen toprak kaymalarında 100'den fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Ülkede en kötü sel felaketi olarak nitelendirilen 2003'teki sel ve heyelanlarda 250 kişi ölmüş, 10 bin ev harap olmuştu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor