4 ülke Katar'a uçuşları durdurdu

2017-06-05 19:39:24 CRI

Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır olmak üzere 4 ülke, Katar ile diplomatik ilişkileri kesmenin ardından ülkeye kara, hava ve deniz ulaşım yollarını kapattığını açıkladı.

BAE'ye bağlı Etihad Havayolları, bu sabah yaptığı açıklamada, bugünden itibaren yeni bir bildiriye kadar Katar'ın başkenti Doha'ya tüm uçuşları askıya aldıklarını kaydetti. Şirketin resmi internet sitesinde yer alan bildiriye göre, Doha'ya tüm uçuşlar hükümetin talimatıyla 6 Haziran sabahından itibaren askıya alındı.

Katar Havayolları tarafından yapılan açıklamada ise yerel saatle 6 Haziran sabahı saat 3'te Suudi Arabistan'a gidecek uçuşun iptal edildiği belirtildi.

BAE haber ajansının bugün yayınladığı haberde, BAE'nin Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiği bildirildi. Haberde, Katarlı vatandaşların BAE sınırlarına girmesi, bu ülkede kalması veya buradan transfer yapmasının yasaklandığı belirtildi. Ayrıca şu anda BAE'de turistik amaçlarla bulunan ya da ikamet eden Katarlı vatandaşların da 14 Haziran'a kadar ülkeden ayrılması istendi.

Bununla birlikte, BAE vatandaşlarının da Katar sınırlarına girmesi, ülkede bulunması veya ülkeyi ziyaret etmesi de yasaklandı. İki taraf arasında bütün deniz ve havayolu temaslarının 24 saat içinde durdurulması talep edildi. Suudi Arabistan ve Bahreyn'in açıklamaları da benzer içerikleri kapsıyor.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor