Macron ile Putin bir araya geldi

2017-05-30 16:22:46 CRI

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün, Paris'teki Versay Sarayı'da bir araya geldi.


Macron görüşmeden sonra düzenlenen ortak basın toplantısında, önemli sorunların Rusya'yla diyalog yapmadan çözülemeyeceğini ve ülkesinin Rusya'yla terörle mücadele alanında işbirliğini güçlendirmek istediğini belirtti.


Macron, Rusya, Fransa, Almanya ve Ukrayna'nın “Normandiya dörtlüsü” çerçevesinde temaslarda bulunarak Ukrayna'nın doğusundaki çatışmaların tırmanmasını önleyebileceğini ifade etti.


Vladimir Putin ise, Rusya ve Fransa arasındaki ortak çıkarların fikir ayrılıklarından fazla olduğunu, Rusya'nın terörle mücadele çalışmalarına öncelik verdiğini ve iki ülkenin işbirliği yaparak terörle mücadele çalışmalarında başarılı olabileceğine inandığını belirtti.


Macron, iki tarafın Suriye sorunu ile Ukrayna krizi gibi konularda “son derece dürüst ve doğrudan” fikir alışverişinde bulunduğunu vurguladı.


Putin son olarak, Batılı ülkelerin Rusya'ya uyguladığı yaptırımların Ukrayna krizinin çözülmesine yardımcı olmadığını ve barışın işbirliği durumunda elde edileceğini sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor