Trump: Terörle mücadelede Ortadoğu'ya yardım edeceğiz

2017-05-22 16:29:24

Suudi Arabistan ziyaretini sürdüren ABD Başkanı Donald Trump, terörle mücadele konusunda Ortadoğu ülkelerine yardım etmek istediklerini, ancak bu ülkelerin sadece ABD'ye dayanmamaları gerektiğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Kral Abdulaziz Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen ABD-Arap ve İslam Ülkeleri Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, 50'den fazla Arap ve İslam ülkesinin liderine seslendi. Donald Trump, bölge ülkelerinin bir araya gelerek teröre darbe indirmesi çağrısında bulundu.

Terörizme karşı mücadelenin, Batı ve İslam arasında bir çatışma değil iyi ve kötü arasında bir savaş olduğunu dile getiren Trump, "Buraya ders anlatmaya gelmedik. Bunun yerine, hepimiz için daha iyi bir gelecek sağlamak için, ortak çıkarlara ve değerlere bağlı ortaklık sunmak için buradayız." ifadelerini kullandı.

20 Mayıs'ta Suudi Arabistan'a giden Donald Trump, göreve başladıktan sonra ilk gezisini bu ülkeye yapıyor. Trump'ın daha sonra Ortadoğu ve Avrupa'da birkaç ülkeyi ziyaret etmesi planlanıyor.

Donald Trump Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenecek NATO zirvesine ve İtalya'nın Sicilya Adası'nda düzenlenecek G7 zirvesine de katılacak.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor