Yunanistan'da yeni yasa tasarısı onaylandı

2017-05-19 17:57:05 CRI

Yunanistan Meclisi'nde iki gün süren sert tartışmalardan sonra geç saatlerde oylamaya sunulan yasa tasarısı, hükümet ortakları SYRİZA ve Bağımsız Yunanlıların oylarıyla kabul edildi.

300 milletvekilinden 281'inin oy kullandığı oylamada 153 milletvekili "evet", 128 milletvekili ise "hayır" oyu kullandı. Aşırı sağcı Altın Şafak partisinden 17 milletvekili ile ana muhalefet partisi Yeni Demokrasi'den 2 milletvekili oylamaya katılmadı.

Oylamaya sunulan yasa tasarısında vergi oranının arttırılması ve emeklilik fonunun azaltılması gibi tedbirler yer aldı. Yunan hükümetinin yeni yasa tasarısını 2021 yılına kadar uygulayacağı bildirildi.

Oylamadan sonra Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras "Oylamanın tamamlanmasıyla Yunanistan verdiği sözü tutmuş oldu. Şimdi top kreditörlerin sahasında. Borcun düzenlemesiyle ilgili sözleri tutma sırası geldi." dedi.

Yunanistan Merkez Bankası, yeni yasa tasarısının uygulanmasıyla birlikte, ülkesinin yazın Avrupa Merkez Banaksı'nın parasal genişleme programına katılmasına ve uluslararası finans piyasasına dönmesine imkan sağlandığını açıkladı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor