Latin Amerika'ya Kuşak ve Yol çağrısı

2017-05-18 10:37:59

Birleşmiş Milletler (BM) Latin Amerika ve Karayip Ekonomik Komisyonu (ECLAC) tarafından dün yayımlanan bildiride, Latin Amerika ve Karayip ülkelerinin Kuşak ve Yol inisiyatifine katılmaları çağrısında bulunuldu.

ECLAC İcra Sekreteri Alicia Barcena, insanlık tarihinin bu ciddi ve önemli noktasında Latin Amerika ve Karayip ülkelerinin geride kalmaması gerektiğini ifade etti.

Alicia Barcena, Çin'in dost ve stratejik işbirliği ortağı olduğunu hatırlatarak, Çin'in desteğini ve yönlendirmesini beklediklerini kaydetti.

Latin Amerika ve Karayip ülkelerinin, Çin ve Asya'nın başka ekonomileriyle bağları artırma fırsatıyla karşı karşıya bulunduğunu dile getiren Alicia Barcena, Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'nun medeniyetleri bağlayan ve refahı paylaşan bir girişim olduğunu belirtti.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'nun açılış töreninde yaptığı konuşmada, Kuşak ve Yol inşasının Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarına yöneldiğini, bunun dışında tüm dostlara açık olduğunu açıklamıştı.

Latin Amerika ve Karayip Ekonomik Komisyonu tarafından yapılan araştırmaya göre, 21. yüzyıla girilmesiyle birlikte Çin Latin Amerika'nın en temel ticari ortağı oldu.

Çok sayıda Güney Amerika ülkesi Çin'in birinci ya da ikinci ihracat ülkesi konumunda.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor