Trump: Doğru koşullar altında Kim Jong-un'la görüşmeye hazırım

2017-05-02 10:21:26 CRI

ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan Bloomberg kanalına verdiği mülakatta, doğru koşullar altında Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) lideri Kim Jong-un ile görüşmeye hazır olduğunu belirtti.


KDHC Devlet Başkanı Kim Jong-un ile görüşmeye açık olduğunu kaydeden Trump, "Eğer onunla görüşmem uygun olsaydı, doğru koşullar altında bunu kesinlikle yapardım. Bunu yapmaktan onur duyardım." ifadelerini kullandı.


Kore Yarımadası'ndaki gerginlik son zamanlarda sürekli olarak tırmanıyor.  “Carl Vinson” adlı nükleer güç uçak gemisi 29 Nisan günü yarımadanın doğu açıklarında Kore Cumhuriyeti'yle ortak askeri tatbikat düzenledi. Aynı gün KDHC tarafından bir füze fırlatıldı, ancak bu test başarısızlıkla sonuçlandı.


Trump, Reuters'e verdiği demeçte, sorunun diplomatik yollarla çözüme bağlanmasını beklediğini belirtirken, KDHC'yle ülkesi arasında büyük çaplı çatışma yaşanması olasılığının da bulunduğunun altını çizdi.


ABD Temsilciler Meclisi'nde bu hafta KDHC'ye yönelik uygulanacak yeni ekonomik yaptırımların ele alınacağı ve yeni tur yaptırımların bu ülkenin nakliye sektörüne yönelik olacağı bildirildi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor