“KDHC ordusu, ABD'nin kışkırtmalarına sert tepki verecek”

2017-04-15 16:47:01 CRI

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti(KDHC) basınında dün yer alan bir haberde, KDHC Halk Ordusu Genelkurmay Başkanlığı'nın, ABD'nin kışkırtmalarına sert tepki göstereceğini açıkladığı iddia edildi.

KDHC Merkez Haber Ajansı'nın haberine göre, Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kore yarımadasındaki durumun Trump yönetiminin aşırı askeri kıştırtmaları nedeniyle ciddiyetini koruduğu ifade edildi.

Açıklamada, KDHC'nin ABD'nin kışkırtmalarının şekli ve derecesi uyarınca nükleer darbenin de içinde bulunduğu son derece sert bir yolla tepki vereceği belirtildi.

KDHC'nin, Irak ve Libya'nın geçmişini tekrarlamayacağının vurgulandığı açıklamada, Kore Cumhuriyeti, Japonya, hatta ABD'deki hedeflere darbe indirme kabiliyetine sahip olduklarının altı çizildi.

Açıklamada son olarak, KDHC'nin, ABD'ye mantıklı düşünerek sorunun çözümü için doğru tercihler yapması uyarısında bulunduğuna da yer verildi.

Trump yönetiminin KDHC'ye yönelik yeni çıkardığı politikalarda güçlü yaptırım ve baskı yapılması, Kore Cumhuriyeti'nde kalıcı THAAD konuşlandırılması ve önleyici darbe uygulanması yer alıyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor