KDHC'den ABD'ye sert uyarı

2017-04-14 11:01:33 CRI

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) Dışişleri Bakanlığı, ABD'ye düşüncesiz davranmama uyarısında bulundu ve aksi takdirde ABD'nin misillemelere maruz kalacağını açıkladı.


KDHC'nin resmi haber ajansı KCNA'ya göre, Dışişleri Bakanlığı Silahsızlanma ve Barış Enstitüsü Sözcüsü dün yaptığı bir konuşmada, ABD'nin düşüncesiz davranması halinde, ülkesinin KDHC tarzı bir misillemede bulunacağını ve düşman güçlerinin başına “nükleer gök gürültüsü ve cezalandırıcı şimşekler çakarak” ABD'ye “gerçek savaşı tattıracağını” ifade etti.


Sözcü, Kore Cumhuriyeti'nin (KC) kısa bir süre önce 800 kilometre menzilli füze fırlatarak, gerçek savaşta KDHC'nin en üst birimlerini yok edebilecek kapasiteye sahip bu tür stratejik silahlar konuşlandırabileceğine dair yaptığı açıklamayı anımsattı ve ABD'nin buna hiç ses çıkarmadığının altını çizdi.


Müttefikinin füze ya da casus uydu fırlatmasına hiç ses çıkarmayan ABD'nin, egemen ülkelere ise çeşitli etiketler yapıştırarak suçlamalarda bulunduğuna ve hatta füze saldırısına bile başvurduğuna dikkat çeken Sözcü, ABD'nin uyguladığı söz konusu adaletsiz çifte standart ile ihlal eylemlerine asla tahammül etmeyeceklerini vurguladı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor