“İngiliz ekonomisi yavaşlamaya devam edecek”

2017-02-01 19:57:44 CRI

İngiltere'nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Ulusal Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (NIESR) İngiliz ekonomisinin yavaşlamaya devam edeceğini açıkladı.

NIESR'den yapılan açıklamada, önümüzdeki birkaç yıl boyunca küresel ekonominin büyüme hızını artırırken, İngiliz ekonomisinin ise hız keseceği öngörüsünde bulunuldu.

Açıklamada, İngiliz ekonomisinin geçen yıl kaydettiği yüzde 2'lik büyümenin, bu yılın sonunda yüzde 1,7, gelecek yılın sonunda ise yüzde 1,9 seviyesine gerileyeceği vurgulandı.

Kuruluşun açıklamasında, ayrıca geçen sene İngiltere'de ortalama yüzde 1,2 seviyesinde gerçekleşen enflasyonun, bu yılın sonunda yüzde 3,3 seviyesine yükseleceği belirtildi.

NIESR, küresel ekonomik büyümenin ise geçen yılki yüzde 3 seviyesinden bu yıl yüzde 3,1 seviyesine, 2018 yılında ise yüzde 3,5 seviyesine yükseleceği tahmininde bulundu.

Konuya ilişkin olarak NIESR Makroekonomik Modelleme ve Projeksiyon Başkanı Simon Kirby, “2016 yılında güçlü tüketim talebi, ekonomik büyümenin arkasındaki itici güç konumundaydı. Fakat bu yıl artan fiyatlar nedeniyle alım gücü azalacaktır” dedi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor