Astana görüşmeleri öncesi Suriye Başbakanı Hammis'ten açıklama

2017-01-23 10:05:39

Suriye Başbakanı İmad Hammis, ülkenin barış ve istikrara kavuşmasına faydalı olacak her türlü öneriyi olumlu karşıladıklarını söyledi.

Suriye barış görüşmeleri Kazakistan'ın başkenti Astana'da bugün başlıyor. Suriye Başbakanı İmad Hammis dün Astana görüşmeleriyle ilgili bilgi verdi.

Başbakan İmad Hammis, Suriye'de krizin başlamasından 6 yıl sonra iki tarafın Astana'da yüz yüze dolaysız görüşmeler yapacağına dikkat çekerek, her türlü yapıcı barış önerisini olumlu karşıladıklarını belirtti.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad kısa süre önce yaptığı açıklamada, barış görüşmelerinde esas olarak askeri konuların ele alınacağını söylemişti. Esad, bu görüşmeler bağlamında ateşkes mekanizmasının daha sağlıklı hale getirilmesi, sivillerin korunması ve insani yardım malzemelerinin Suriye'nin farklı bölgelerine ulaştırılmasının hedeflendiğini belirtmişti. Esad ayrıca Astana'da ele alınacak tüm konuların Suriye anayasasına uygun olmasının şart olduğunu vurguladı.

Astana barış görüşmelerine Suriye hükümeti, muhalif gruplar, Birleşmiş Milletler Suriye sorunu özel elçisi Staffan de Mistura'nın yanı sıra, görüşmeleri başlatan Rusya, Türkiye ve İran'ın temsilcileri katılıyor. ABD'nin Astana Büyükelçisi gözlemci sıfatıyla görüşmelerde yer alacak.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor