Trump, Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesini kabul etti

2017-01-12 10:49:57 CRI

ABD'nin yeni seçilen başkanı Donald Trump dün yaptığı konuşmada,  Rusya'nın ABD başkanlık seçimine müdahale ettiği iddialarını kabul etti.


Trump, seçildikten sonra New York'ta düzenlediği ilk basın toplantısında siber saldırı ile ilgili olarak “Bunun arkasında Rusya olduğunu düşünüyorum. Ama başka kişiler ve ülkelerin de hackleme eylemlerinde olduğunu düşünüyorum.” dedi. Trump, Demokrat Parti'yi de siber saldırı ihtimallerine yönelik önlem almaması konusunda eleştirdi.


ABD'nin istihbarat birimleri tarafından Trump'a verilen bir raporda, Rusya'nın elinde Trump'ın özel hayatı ve mali durumuyla ilgili önemli bilgilerin bulunduğu bildirilmişti. Trump ise basın toplantısında konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, gerçeği yansıtmayan bu bilgilerin kamuya bildirilmesini “çirkin bir hareket” olarak tanımladı ve ABD istihbarat birimlerinin de hatalı olduğunu ifade etti.


Amerikan istihbarat teşkilatı CIA'nın 6 Ocak'ta yayımladığı bir raporda, Rusya hükümetinin ABD başkanlık seçimine siber saldırı yoluyla müdahale ettiği iddiaları yer almıştı. Trump daha önceki açıklamalarında bu iddiayı kabul etmediğini dile getiriyordu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor