Yabancı uzmanlar Xi'nin yılbaşı konuşmasını değerlendirdi

2017-01-01 20:09:09 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, yeni yıl arifesinde Çin Uluslararası Radyosu (CRI), Çin Ulusal Radyosu (CNR), Çin Merkez Televizyonu (CCTV) ve Çin Küresel Televizyon Ağı (CGTN) üzerinden tüm dünyaya seslendi.


Brezilyalı Çin uzmanı Ronnie Lins, Cumhurbaşkanı Xi'nin konuşmasının, gerek Çinliler, gerekse yabancılar için heyecan verici olduğunu söyledi.


2016 yılında Çin hükümetinin reformu var güçle hızlandırarak sağlık, eğitim, konut ve adalet alanlarında önemli ilerlemelere imza attığını hatırlatan Ronnie Lins, 10 milyon kişinin yoksulluktan kurtarılmasının şüphesiz büyük bir başarı olduğuna işaret etti.


Ronnie Lins, Çin hükümetinin yoksullukla mücadele konusunda harcadığı çabaların Brezilya dahil diğer ülkeler tarafından öğrenilmesi gerektiğinin altını çizdi.


Kenya Nairobi Üniversitesi Çin uzmanı Martin Nguru, 2016 yılında Çin'in dünyaya yaptığı katkıların dikkat çekici olduğunu belirtti.


Çin'in gönderdiği barış koruma birliklerinin bölge barışı ve istikrarının korunmasına önemli katkılarda bulunduğunu kaydeden Martin Nguru, bunun Çin'in büyük bir ülke olarak sorumluluğunu gösterdiğini dile getirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor