Suzhou Balesi Ankaralıları büyüledi

2019-10-03 15:40:43 CRI

Suzhou Balesi Ankaralıları büyüledi

Çin'in Suzhou Balesi, Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 70. yıldönümü nedeniyle Ankara'da düzenlenen "Bale Gala Gecesi"nde büyük beğeni topladı.

"Bale Gala Gecesi", Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye-Çin Dostluk Vakfı'nın ortak himayesinde "Çin Suzhou Balesi" sanatçıları tarafından sahneye taşındı.

Suzhou Balesi Ankaralıları büyüledi

Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 70. yıldönümü nedeniyle Ankara Leyla Gencer Sahnesi'nde yapılan "Bale Gala Gecesi"ne Çin'in Ankara Büyükelçisi Deng Li ve Türk Tanıtma Vakfı ve Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Baytaş'ın aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Çin'de önemli bir sanat gösterisi olan Suzhou Balesi, iki saatlik performans esnasında Türk izleyicilere “Chopin'in Şiiri”, “Tang Yin”, “Fındıkkıran” ve “Yağmurda Jiangnan” gibi eserleri sergiledi.

Suzhou Balesi Sanat Yönetmeni Pan Jiabin, performanslarında özgün tarzlarını ortaya koymaya çalıştıklarını ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 70. yıldönümünde kendi yapımlarını yurt dışında sergiledikleri için mutlu olduklarını söyledi.

2007'de kurulan Suzhou Balesi, hızla ülkenin en bilinen bale grupları arasına girdi. Suzhou Balesi, klasik ve çağdaş unsurları birleştirdiği gösterilerini şu ana dek 10'dan fazla ülkede sergiledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor