Erdoğan: ‘Siz çıkarmazsanız biz Münbiç'e gireceğiz'

2018-12-15 14:28:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'yi Menbiç'ten çıkarma sözü verdiğini hatırlatarak, “Temizlediniz temizlediniz… Çıkarmadığınız takdirde biz Münbiç'e de gireceğiz. Tek günlük gecikmeye tahammülümüz yok” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) Üye/Gözlemci Devletlerin Anayasa ve Yüksek Mahkemeleri Birinci Yargı Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Münbiç operasyonu hakkında bilgi verdi.

Irak'a yönelik operasyonun Sincar ve Karacak bölgesine yönelik olarak başladığını belirten Erdoğan şöyle konuştu: “Bunun gerisi gelecektir. Çünkü oradan bize bir tehdit varsa ki var; bu tehdidin cevabı da anında verilecektir. Bu terör örgütlerini yok edecekler. Onlar etmiyorsa biz yok edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika'nın 22 üssünün bulunduğu Suriye'nin kuzeyine, 20 bini aşkın tır silah, araç ve gereç gönderildiğini belirterek, konuyla ilgili kaygılarını gerek Obama'ya gerekse Trump'a ilettiğini belirtti ve Amerikan yönetimlerini ‘duyar gibi görünüyorlar ama duymuyorlar, gereğini yapmıyorlar' sözleriyle eleştirdi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor