Türk mutfak sektörünün hedefi Meksika ve Şili

2018-10-06 14:41:06 CRI

Türk mutfak sektörünün hedefi Meksika ve Şili

Türk endüstriyel mutfak sektörü temsilcileri, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) Projesi kapsamında Meksika ve Şili'de görüşmeler gerçekleştirdi.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği'nin (İDDMİB) açıklamasına göre, Ticaret Bakanlığı himayesinde, İDDMİB ve Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TUSİD) iş birliğinde yürütülen, "Endüstriyel Mutfak Sektörü Yurt Dışı Pazarlama Takımı" adlı UR-GE Projesi kapsamında Meksika ve Şili'ye ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyaret kapsamında Türk endüstriyel mutfak sektöründen 17 katılımcı firma, 55 farklı şirket ile 374 ikili iş görüşmesi yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki, endüstriyel mutfak UR-GE Projesi'nin 2018'deki ikinci yurt dışı faaliyeti olan Meksika-Şili heyetinin, Latin Amerika ülkelerine yapılan ihracatın artırılmasına yönelik atılan iyi bir adım olduğunu belirtti.

Gelecek yıllarda düzenlenecek milli katılımlı fuar organizasyonlarıyla Türkiye'nin bu pazarlardaki konumunun yükseleceği öngörüsünde bulunan Öztiryaki,Meksika-Şili heyetinde, katılımcıların pazar hakkında genel izlenim edinmeleri ve pazarda hakim olan diğer ürünleri inceleyebilmeleri için turlar düzenlendiğini bildirdi.

Turlar dahilinde Meksiko ve Santiago'daki 5 distribütör firmanın ziyaret edildiği bilgisini veren Öztiryaki, "Firma ziyaretlerinin ardından Meksika ve Şili'de ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. Etkinliklerin yapıldığı tarihlerde gün boyunca Meksikalı ve Şilili satın alıcılarla ikili iş görüşmeleri yapıldı." ifadelerini kullandı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor