Kara Kartallar'dan Çin'e kutlama

2018-09-30 19:43:18 CRI

Çin Halk Cumhuriyeti'nin 69. kuruluş yıldönümü nedeniyle Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, İstanbul Başkonsolosu Cui Wei ve İzmir Başkonsolosu Liu Zengxian, siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman'ın davetlisi olarak Beşiktaş'ın ligde Kayserispor ile oynadığı karşılaşmayı Vodafone Park'ta izledi.

Beşiktaş kulübünün Çin ulusal bayramı nedeniyle kendisini yeniden stadyuma davet etmesinden dolayı kulübe teşekkür eden Çinli Büyükelçi Yu Hongyang, bu davetin Beşiktaş'ın Çin halkına yönelik dostluğu yansıttığını söyledi.

Yu, Beşiktaş kulübünün Çin ile Türkiye arasında futbol alanındaki iletişimi ilerletmede önemli rol oynadığını vurguladı.

Kulüp başkanı Fikret Orman ve kulüpten ilgili heyetlerin defalarca Çin'i ziyaret ettiğine işaret eden Yu, Çin Büyükelçiliği ve başkonsolosluklarının, Beşiktaş kulübü ile Çin futbol çevresi arasındaki iletişimin güçlendirilmesi için köprü rolü oynamaya hazır olduğunu ifade etti.

Fikret Orman ise, Çin ile Türkiye arasında derin dostluk bulunduğunu hatırlatarak, kulübün gelecekte Çin'i tekrar ziyaret ederek çeşitli alanlarda işbirliğini ilerletmeyi planladığını dile getirdi.

Karşılaşma öncesinde stadyumdaki reklam panolarında Türkçe, Çince ve İngilizce olarak "Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 69. yıldönümü kutlu olsun" mesajı yer aldı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor