Ankara'da Kuşak ve Yol Yatırım ve Finansal İşbirliği Zirvesi

2018-07-28 15:41:21

Kuşak ve Yol Yatırım ve Finansal İşbirliği Zirvesi kısa süre önce Ankara'da yapıldı. Zirveye Çin ve Türkiye'den 150'den fazla iş insanı katıldı.


Çin'in Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, zirvede yaptığı konuşmada, Kuşak ve Yol inşası hızlandırılırken Çin ve Türkiye arasındaki ilişkilerde de ilerlemeler kaydedildiğine dikkati çekti. Yu Hongyang, Türkiye'nin Orta Koridor projesi ile Çin'in Kuşak ve Yol İnisiyatifi'nin birbirini etkin şekilde tamamladığına işaret ederek, iki taraf arasındaki işbirliği ufkunun geniş olduğunu söyledi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin önemli coğrafi avantajlar ve elverişli ekonomik altyapıya sahip bir ülke olduğunu vurguladı. Dönmez, Türkiye'nin ekonomi ve enerji alanlarında bölgedeki önemli bir ülke olmak için etkin çaba harcadığını ve dış yatırımcılara elverişli ortam oluşturacağını, dolayısıyla Çin-Türkiye işbirliğinin de geleceğinin parlak olduğunu belirtti.


Çin Sanayi ve Ticaret Bankası (ICBC), Çin'in Ankara Büyükelçiliği ile Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen zirve, Çinli ve Türk iş insanlarına işbirliği platformu sunarak iki ülke arasındaki ticaret ve ekonomi işbirliğine güç katmayı amaçladı.  

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor