“Huawei, Türkiye'ye her zaman en yeni teknolojileri getiriyor”

2018-05-16 14:15:22

    Huawei Türkiye Kurumsal İş Çözümleri Başkanı Roben Zeng, "Huawei'nin dünyada sadece Açık Laboratuvar, Ar-Ge,Eğitim ve İnovasyon Merkezi Türkiye'de var." dedi.
   Huawei'nin düzenlediği Huawei Kurumsal İş Çözümleri Teknoloji Zirvesi 2018 etkinliğinde konuşan Zeng, 30 yıllık aktif bir şirket olduklarını belirterek, tüm dünyada telekom tedarikçileri arasında bir numara olduklarını söyledi.
   Huawei'nin içerisinde farklı ekosistemler bulunduğunu, bunların çözüm ve hizmet ekosistemi olduğunu belirten Zeng, "Huawei, Türkiye'ye her zaman en yeni teknolojileri ve çözümleri getirmeye devam ediyor. Türkiye'nin dijitalleşmesine katkıda bulunmak için kendimizi sorumlu hissediyoruz." dedi.
   Zeng, 16 yıldır Türkiye'de faaliyet gösterdiklerini hatırlatarak, "Huawei Global olarak Türkiye bizim için iyi bir piyasa. Huawei'nin dünyada sadece Açık Laboratuvar, Ar-Ge, Eğitim ve İnovasyon Merkezi Türkiye'de var." ifadelerini kullandı.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Wu Lianqinq ise Huawei olarak Ar-Ge'ye büyük önem verdiklerini, tüm dünyadaki Ar-Ge merkezleri içerisinde ikinci büyük Ar-Ge merkezine Türkiye'nin sahip olduğunu söyledi.

Türkiye'deki amaçlarının, yazılım mühendisliği etkinliğini iyileştirmek olduğunu vurgulayan Lianqinq, bu anlamda alınabilecek en üst düzey olan Yetenek Olgunluk Model Entegrasyonu 5 (CMMI 5) sertifikasyonunu aldıklarını, bu sertifikaya sahip 3 firma bulunduğunu anlattı.
    Verilen bilgiye göre, Huawei, Türkiye'deki dijital dönüşümü hızlandırmaya odaklanırken, güvenli ve akıllı şehirler, bulut kampüsleri, çevik ağlar, finans, üretim, enerji ve eğitim sektörleri genelinde çözümler sunuyor. Akıllı modüler veri merkezi çalışmaları ve küresel ortaklarla başarılı iş birliklerine imza atan Huawei, geniş bir yelpazede lider ve yenilikçi çözümler ile hizmet veriyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor