Bakandan, Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan askerlere ziyaret

2018-01-26 19:18:10 CRI

Türkiye Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, TSK'nın Afrin bölgesinde başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nda yaralanan askerleri ziyaret etti.

Ahmet Demircan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik başlattığı, "Zeytin Dalı Harekatı"nda yaralanarak, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan askerleri ziyaret etti.

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Demircan, askerlerin sağlık durumlarına ilişkin bilgi verdi ve operasyonun başladığı günden itibaren 3 askerin şehit olduğunu ifade etti.

Bakanlık olarak yurt sathında olduğu gibi, operasyon bölgesinde de ihtiyaçları karşılamak üzere hazırlıklar yaptıklarını aktaran Demircan, gazilerin müdahale hattı dışına alındığını ve tedavilerinin yapıldığını söyledi.

Demircan, başka hastanelerde yaralı olup olmadığının sorulması üzerine, bölgedeki hastanelerde de yaralıların olduğunu söyledi.

Türkiye'ye bugüne kadar gelen yaralı sayısının 130 olduğunu ifade eden Demircan, "130 yaralıdan 11'i Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanemizde. 82 yaralı taburcu oldu. Kısa süreli tedavi uygulanıp taburcu edildi. 14 kayıp var bölgede, bunların 3'ü bizim askerimiz, 11 tanesi de Özgür Suriye Ordusu mensubu. Bölgenin dışına sevk edilen 22 yaralımız var. Bunların 11'i Ankara'da." dedi.

Demircan, Özgür Suriye Ordusu mensubu yaralı askerlerden hiçbirinin Ankara'da tedavi altına alınmadığını, Ankara'da tedavi gören Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu askerlerden de durumu ağır olan bir yaralının bulunmadığını söyledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor