Balkanlar'da Türk Ticaret Merkezi kurulacak

2018-01-24 10:25:06 CRI

Balkanlar'da Türk Ticaret Merkezi kurulacak

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, "Kurmayı hedeflediğimiz Balkan Türk Ticaret Merkezi, hedeflerimize önemli katkılar sağlayacak." dedi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) arasında Balkanlar'da Türk Ticaret Merkezi kurulması için protokol imzalandı.

BTSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, imzalanan protokolle Bursa'nın Balkan coğrafyasıyla ticaret hacminin artırılması hedefleniyor.

İmza töreninde konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Balkanlar'ın Türkiye'nin Avrupa ve dünyaya açılan kapısı olduğunu vurgulayarak, Balkan ülkeleriyle Bursa arasındaki ticaret hacminin daha fazla artmasını arzu ettiklerini bildirdi.

Türkiye ekonomisinin lokomotif kenti Bursa'nın, tarihsel değerleri ve ortak kültürel bağları sayesinde Balkanlar ile bir bütünün parçası olduğunu ifade eden Burkay, "Kent olarak ülkemizin hedefleri doğrultusunda Balkan coğrafyasıyla olan gönül bağımızı yeni ticari iş birlikleriyle güçlendirmek istiyoruz. BTSO olarak geçtiğimiz sene New York Türk Ticaret Merkezi'ni hayata geçirmiştik. Farklı ülkelerde de çalışmalarımız sürüyor. Kurmayı hedeflediğimiz Balkan Türk Ticaret Merkezi de hedeflerimize önemli katkılar sağlayacak. İmzaladığımız protokolün üyelerimize ve Bursa iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor