“Çin'in medya araçlarının entegrasyonu ilerletilmeli”

2017-11-29 20:43:50

“Çin'in medya araçlarının entegrasyonu ilerletilmeli”

Çin Uluslararası Radyosu (CRI) Başkan Yardımcısı Tian Yuhong, çeşitli medya kuruluşlarının yayın platformları arasındaki koordinasyonun ilerletilmesi ve ana akım medyanın iletim gücü ile etkilerinin arttırılması gerektiğini ifade etti.


5. Çin İnternet ve Görsel-İşitsel Teknolojiler Konferansı kapsamında İnternet ve İşitsel Teknolojiler Forumu bugün Beijing'de düzenlendi. CRI Başkan Yardımcısı Tian Yuhong, forumda bir konuşma yaptı.


Konuşmasında, CRI'nin son bir yılda, medya entegrasyonunu ilerletme ve yeni tip modern ana akım medya kuruluşlarını kurma yönünde büyük ilerleme kaydettiğini belirten Tian Yuhong, CRI'nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Tian, merkezi “China” markası olan “China News”, “China Radio” ve “China TV” olmak üzere çok dilli 3 mobil platformun uygulama marketlerinde yerlerini aldığını söyledi. Tian, ayrıca Ekim 2017 itibarıyla CRI bünyesinde 43 yabancı dil servisinin yurt dışına hitap eden 111 sosyal medya hesabı açtığını ve takipçilerinin sayısının 54 milyonu aştığını dile getirdi.


CRI Başkan Yardımcısı, yeni iletişim teknolojilerinin kurulduğu koşullar altında, ana akım medya kuruluşlarının çeşitli yayın platformları arasındaki koordinasyonun ilerletilmesi ve iletim gücü ile etkilerinin artırılması gerektiğini vurguladı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor