Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Kasım mesajı yayımladı

2017-11-09 18:21:02

Cumhurbaşkanı Erdoğan,10 Kasım'a ilişkin mesajında, vefatının 79. yılında Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarıyla, vatanı uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanları bir kez daha rahmet ve minnetle yâd etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erdoğan, Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal'i ebediyete irtihalinin 79'uncu yılında saygıyla yad ettiğini belirtti. Erdoğan mesajında, "Gazi Mustafa Kemal, önderlik ettiği istiklal mücadelemiz, elde ettiği eşsiz zaferler ve milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz ile tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir liderdir." değerlendirmesinde bulundu.

"Tek millet, bayrak, vatan, devlet' ilkesi etrafında birleşiyoruz"

Gazi Mustafa Kemal'i tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliğinin, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancı olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu ve gençlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza etmek, sürekli daha ileriye taşımak ve 2023 hedeflerimize ulaşmak için, 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' ilkesi etrafında birleşiyoruz." dedi.

Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin istikrar içinde, vatandaşlar arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azmini koruyarak güçlenmesi, büyümesi ve demokrasinin standartlarının her geçen gün yükseltilmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmanın sürdürüleceğini belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor