Çin Kızılhaç Başkanı, IFRC başkan yardımcılığına seçildi

2017-11-07 20:39:08

Çin Kızılhaç Başkanı, IFRC başkan yardımcılığına seçildi

Çin Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı ve Çin Kızılhaç Derneği Başkanı Chen Zhu, dün yapılan oylamada Uluslararası Kızılhaç-Kızılay Dernekleri Federasyonu'na (IFRC) başkan yardımcısı seçildi.


Federasyon'un 21. Genel Kurul Toplantısı dün Antalya'da başladı. Her dört yılda bir yapılan toplantıda, yeni yönetim kurulu üyeleri belirleniyor.  


Son toplantıda Federasyon'un başkan yardımcılığına seçilen Chen Zhu, basına verdiği demeçte, son yıllarda Çin Kızılhaç Derneği'nin hem devletin yoksullukla mücadele çalışmalarına katkı yaptığını, hem de uluslararası Kızılhaç-Kızılay hareketlerine aktif olarak katıldığını belirtti.


Çin Kızılhaç Derneği'nin “Kuşak ve Yol” inisiyatifiyle paralel hareket etmeye dair proje başlattığına ve güzergahta yer alan ülkelerle işbirliğini güçlendirdiklerine dikkat çeken Chen Zhu, uluslararası Kızılhaç hareketine yönetim, yönetmelik hazırlama çalışmaları ve insani yardım gibi alanlarda büyük katkılarda bulunduklarını ifade etti.


Chen Zhu, Federasyon'daki yeni görevinin, Çin Kızılhaç Derneği'nin gelişmekte olan ülkelerin Kızılhaç-Kızılay derneklerinin çalışmalarına ve hassas gruplara yönelik faaliyetlerine destek vermesi açısından yararlı olacağını söyledi.


Çin Kızılhaç Derneği Başkanı Chen Zhu, küresel insani gelişmeyi ilerletmek ve insanoğlunun ortak kader topluluğunun inşasını hızlandırmak için ortak çaba harcamaya hazır olduklarını ifade etti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor