ÇKP, yabancı diplomatlara Kongre ruhunu anlattı

2017-11-01 15:55:41

ÇKP, yabancı diplomatlara Kongre ruhunu anlattı

Çin Komünist Partisi (ÇKP) 19. Ulusal Kongresi ruhu bugün Beijing'de yapılan özel tanıtım toplantısında Çin'de bulunan yabancı diplomatlara, sınır ötesi ticaret odalarının temsilcilerine ve yabancı girişimcilere anlatıldı.


ÇKP Merkez Komitesi Dış İlişkiler Konseyi'nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya 90 büyükelçi dâhil 150 ülkeden 260 diplomat katıldı.


Dış İlişkiler Konseyi Başkan Yardımcısı Guo Yezhou, “yeni düşünce, yeni başarılar, yeni dönem, yeni yolculuk, yeni talepler ve yeni katkılar”ın aralarında bulunduğu dokuz anahtar kelime ile Ulusal Kongre'nin sonuçlarını farklı açılardan özetledi.


Özbekistan, Romanya ve Tanzanya'nın Beijing büyükelçileri, Kongre'de sunulan raporda belirtilen yeni dönemde Çin'in çeşitli alanlarda ilerlemesine yönelik çalışmalar ve komşu ülkelerle işbirliği üzerine Guo Yezhou ile fikir alışverişinde bulundular.


Diplomatlar, 19. Ulusal Kongre'nin büyük önem taşıdığını belirterek, Xi Jinping'in liderliğinde yeni dönemde Çin'e özgü sosyalizmin ileri düzeye taşınması ve ülkenin somut durumuna göre yeni ve önemli stratejik önlemlerin ortaya koyulmasının yalnız Çin'i değil, ayrıca dünya barışı, refahı ve kalkınmasını derinden etkileyeceğini belirttiler.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor