“ÇKP'nin 19. Kongresi'nden beklentilerimiz büyük”

2017-10-12 12:16:57

“ÇKP'nin 19. Kongresi'nden beklentilerimiz büyük”

 18 Ekim'de düzenlenecek olan Çin Komünist Partisi'nin 19. Ulusal Kongresi yurt içi ve yurt dışında büyük ilgiyle takip ediliyor.


Yurt dışında yaşayan Çinliler, kongrenin başlamasını dört gözle beklediklerini, Çin hükümetinin yeni kalkınma politikaları ve stratejileri ortaya koyarak kendilerine daha çok fırsat getirmesini umduklarını belirttiler.


İtalya'nın Çin Ticaret Odası Başkanı Chen Zhengxi, yurt dışında yaşayan Çinlilerin çok özlediği ve sırtlarını dayadıkları memleketleri Çin'in, her zaman iş hayatlarını geliştirmelerine destek verdiğini ifade etti.


Chen, ÇKP'nin 18. Ulusal Kongresi'nden bu yana geçen 5 yıl içinde eğitimlerini bitirdikten sonra Çin'e dönüp iş kuranlara daha önce görülmemiş derecede iyi politikalar ve sosyal ortam sağlandığını kaydetti.


Los Angeles'te yaşayan Çinli çevre uzmanı Cheng Yufu, anavatanının her an değişmesini yakından takip ettiğini söyleyerek Çin'in gelişmesine kendisi de katkıda bulunmak istediğini belirtti.


19. Kongre'de çevre koruma alanına daha büyük önem verilmesini beklediğini ifade eden Cheng, ayrıca Kongre'den sonra Çin'in daha çok kentinde düşük karbon ekonomisine dönüşümün gerçekleştirilebileceğine inancını dile getirdi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor