Erdoğan: İki devletli Çözüm İsrail'in hayrınadır

2017-08-29 10:19:20

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, dün başbaşa görüşme ve heyetler arası çalışma yemeğinin ardından Beştepe'de ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan-Abbas görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında; Abbas'ı Türkiye'de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Erdoğan, Abbas'a ve heyetine "Hoşgeldiniz" dedi.

Erdoğan iki devletli çözümün, aynı zamanda uluslararası toplumun Filistin halkına karşı tarihi bir yükümlülüğü olduğunu ifade etti. Yaşanan son hadiselerdeki gibi gerilimi tırmandırmanın hiç kimseye bir faydası olmadığını dile getiren Erdoğan, soruna çözüm bulunması, barışın sağlanması sadece Filistin'in değil, aynı zamanda İsrail'inde hayrına olacağını belirtti.

Erdoğan ile iki ülkeyi ilgilendiren meseleleri ele aldıklarını belirten Abbas, "ABD'nin tarafımıza yaptığı ziyaret ile ilgili bilgileri ilettim. ABD Başkanı Donald Trump'ın bizimle İsrail arasındaki barışın tesisine ilişkin çabaları hakkında bilgi verdim" diye konuştu.

Ulusal birlik hükümetinin biran önce kurulmasını istediklerinin altını çizen Mahmud Abbas, "Filistin halkı, Gazze'de asla devlet kurulmasını kabul etmediği gibi Gazzesiz bir Filistin devletinin de kurulmasını kabul etmez" dedi.

Abbas, bedeli ne olursa olsun ulusal birliği tesisi etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor