Erdoğan partisinin kuruluş yıldönümünde konuştu

2017-08-15 16:04:37

Erdoğan partisinin kuruluş yıldönümünde konuştu

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin kuruluşunun 16. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Sincan Harikalar Diyarında düzenlenen törende konuştu.

Konuşmasına tüm partilileri selamlayarak başlayan ve “14 Ağustos 2001 yılında çıktığımız ülkemize ve milletimize hizmet yolunda bugün 16'ncı yılımızı da geride bıraktık" ifadesini kullanan Erdoğan, kurulduğu günden beri AK Parti hükümetlerinde ve parti teşkilatlarında görev alan tüm partililere teşekkür etti.

Sağlıkta 3 bin 480 yeni hastane ve yataklı tedavi kurumu inşa ederek, toplam sayıyı 4 bin 636'ya çıkardıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 500 bin yeni sağlık çalışanı istihdam ederek toplam sayıyı 875 bine yükselttiklerini belirtti.

Toplu konutta 787 bin yeni konut inşa ederek, toplam sayıyı 830 bine çıkardıklarını açıklayan Erdoğan, Orman ve Su İşleri'nde 423 yeni baraj yaparak, toplam sayıyı 618'e çıkardıklarını kaydetti

Sosyal yardımlarda 2002 yılında 2 milyar lira olan sosyal yardım bütçesinin bu yıl 38 milyar liraya ulaştığını kaydeden Erdoğan, en az gelişmiş ülkelere yardımda ABD'nin bir numara Türkiye'nin ikinci olduğunu fakat milli gelire oranla Türkiye'nin bir numaraya yükseldiğini bildirdi. .


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor