Yeni Bakanlar Kurulu ilk kez toplandı

2017-07-25 11:22:24 CRI

Bakanlar Kurulu, geçen hafta yapılan revizyonun ardından dün ilk kez toplandı. Yeni Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ oldu.


Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında toplandı. Çankaya Köşkü'ndeki toplantı, dün saat 11.30'da başladı. Toplantı, 12 saat sürdü.


Kabinede yapılan değişikliğin ardından, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ilk kez Bakanlar Kurulu toplantısına katıldı.


Daha önce Bakanlar Kurulu'na Adalet Bakanı olarak katılan Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı olarak katılan Fikri Işık ve Sağlık Bakanı olarak katılan Recep Akdağ, başbakan yardımcıları olarak toplantıda yer aldı.


Daha önce başbakan yardımcılığı görevlerini yürüten Nurettin Canikli Milli Savunma Bakanı, Numan Kurtulmuş da Kültür ve Turizm Bakanı olarak Bakanlar Kurulu toplantısına katıldı.


Yeni Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ oldu. Aynı zamanda başbakan yardımcısı olan Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı.


Bozdağ şöyle konuştu:

''Bakanlarımız yeni görevlerine başladılar. Önceki bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum teşekkür ediyorum. Yeni atanan bakanlarımızın herbirine görevlerinde başarılar diliyorum. Bugünkü Bakanlar Kurulumuzda yenilenen eğitim öğretim programının bilgi sunumu Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz tarafından yapıldı. Başbakanımız, başbakan yardımcılarının görevlerine dair değerlendirmeler yaptı. Milli Güvenlik Kurulu, MİT, TOKİ, TMSF ve Türkiye Varlık Fonu doğrudan Sayın Başbakanımıza bağlı olarak çalışacaktır.”


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor