Çinli göçmenler, BRICS Zirvesi'ni değerlendirdi

2017-09-03 18:44:59

Çinli göçmenler, BRICS Zirvesi'ni değerlendirdi

Farklı ülkelerde yaşayan Çinli göçmenler, Xiamen kentinde düzenlenen BRICS Zirvesi'nin kendileri için yeni fırsatlar doğuracağı kanısında.

2017 BRICS İş Forumu, bugün Çin'in Fujian eyaletine bağlı Xiamen kentinde başladı.

Foruma BRICS ülkelerinden Çinli göçmenlerin temsilcileri dâhil olmak üzere 1200 kişi katıldı. Çinli göçmenler, son zirvenin BRICS üyesi ülkelerin gelişmesine büyük fırsatlar getirdiğini belirtti.

Tüm Afrika-Çin Barışçı Birleşme Derneği Başkanı Li Xinzhu, BRICS'in Güney Afrika Cumhuriyeti'nin daha geniş kitlelerce tanınmasına ve uluslararası arenada kendini daha fazla göstermesine imkân sağladığını söyledi. Li, Yeni Kalkınma Bankası'nın Johannesburg'da kurulmasının da Afrika ekonomisinin gelişmesine büyük katkılarda bulunduğunu dile getirdi.

Arjantin-Çin İşletmeleri Derneği Onursal Başkanı Hong Deli, BRICS'in Xiamen kentinde düzenlenmesinin, Çinli özel işletmelere yurt dışına çıkış fırsatı vermenin yanında, Çinli işletmelerin dış piyasaları tanımaları için de bir platform sağladığına işaret etti.

Güney Afrika Cumhuriyeti ve Çin Polis-Halk İşbirliği Merkezi Başkanı Wu Shaokang ise Çin'in üst üste sekiz yıldır Güney Afrika Cumhuriyeti'nin en büyük ticaret ortağı, ihracat piyasası ve ithalat kaynağı olduğunu hatırlattı. Wu, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nin doğal işbirliği avantajlarına sahip olduğunu, bu yüzden işbirliğinin çapının gelecekte daha da büyüyeceğini ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor