Çin yabancı işletmeler için iş ortamını iyileştirmeyi sürdürüyor

2019-12-09 19:48:21 CRI

Çin'in iş ortamını iyileştirmeye büyük önem verdiği, yeni yönetim sistemi ve politikalarla yabancı yatırımların yeni yükselen sektörlere çekilmesini teşvik etmeyi sürdüreceği bildirildi.

Çin Ticaret Bakan Yardımcısı Ren Hongbin, bugün yaptığı açıklamada, Çin'in yabancı sermayeli işletmelere daha iyi bir iş ortamı sağlamak için tedbirler almaya devam edeceğini söyledi.

Ren Hongbin, “Dışa açılma boyutunun genişletilmesi, Yabancı Yatırım Yasası'nın uygulanması, yerli ve yabancı işletmelerin eşit muameleye tabi tutulması ve negatif listenin daraltılması gibi önlemler sayesinde yabancı sermayenin yeni yükselen sektörlere, ileri teknoloji, enerji tasarrufu ve çevre koruma ile modern hizmetler gibi alanlara çekilmesi teşvik edilecek.” ifadelerini kullandı.

Resmi verilere göre, Çin'in dış ticaret hacmi ilk 11 ayda yüzde 2,4'lük artışla 28,5 trilyon yuana ulaştı. Bu yılın ticaret hacminin ise toplamda 30 trilyon yuana ulaşması bekleniyor. Çin'in dış ticaret hacmindeki artış dünyanın başlıca ekonomilerinin ortalama seviyesinin üzerinde bulunuyor.

Çin Ticaret Bakanlığı Yabancı Yatırım Dairesi Başkanı Li Xingqian, Çin'in ticaret yapısını sürekli iyileştirdiğini, özel şirketlerin dış ticaret hacmindeki artışta büyük rol oynadığını dile getirdi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor