Yorum: Hong Kong'da kaos yaratan eylemlere Çin ve tüm dünya karşı çıkacak

2019-12-02 20:56:31 CRI

Zhang Yifu-CRI Haber Merkezi

ABD'nin Hong Kong'da kaos yaratmayı amaçlayan eylemlerine, başta Hong Kong vatandaşları olmak üzere 1,4 milyar Çinli vatandaş ve uluslararası toplum tepki gösterecek.

Hong Kong'un şiddet ve kaosu derhal durdurarak düzeni yeniden sağlamak için çabaladığı bir dönemde, ABD'nin sözde Hong Kong İnsan Hakları ve Demokrasi Yasa Tasarısı'nı kanunlaştırması, şiddet yanlısı eylemcileri barındırması, hukukun üstünlüğünü koruyanları tehdit etmesi ve şiddet yanlısı eylemcilerin yasa dışı girişimlerine destek vermesi, Hong Kong'da kaos yaratarak Çin'in kalkınmasını engelleme amacını açıkça gösteriyor.

Hong Kong'da şiddet yanlısı eylemcilere destek veren ABD merkezli Ulusal Demokrasi Vakfı, yıllardır dünyanın 100'den fazla ülke ve bölgesinde Renkli Devrim faaliyetlerine destek veriyor. Bu da, ABD'nin insan hakları ve demokrasi bahanesiyle şiddet olaylarını kışkırttığının bir başka göstergesi.

Bir süredir kaos ve düzensizlik yaşanan Hong Kong'da yeniden istikrar ve asayiş kurulması en acil görevlerden biri. Bazı ABD'li siyasetçilerin tarihi gelişim eğilime karşı eylemlerde bulunması, sadece Hong Kong'daki çalkantıyı arttırmakla kalmayacak, şiddetin dünyanın diğer bölgelerinde yayılmasına da yol açacak. ABD'nin şiddet yanlılarını destekleyen ve Hong Kong'da kaos yaratan eylemlerine başta Hong Kong sakinleri olmak üzere 1,4 milyarlık Çinli halkı ve uluslararası toplum karşı çıkacak.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor