Hong Kong Politeknik Üniversitesi'nde 3 bin 801 molotof kokteyli bulundu

2019-11-29 10:21:24 CRI

Hong Kong Özel İdari Bölgesi Emniyet Müdürlüğü'nden dün yapılan açıklamada, radikal protestocuların yaklaşık iki hafta işgal ettiği Hong Kong Politeknik Üniversitesi'nde 3 bin 801 molotof kokteyli ele geçirildiği bildirildi.


Hong Kong polis güçleri dün, Politeknik Üniversitesi'ne girerek, kampüsteki bütün tehlikeli maddeler ile silahları ele geçirdi ve deliller topladı.


Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, kampüste 3 bin 801 molotof kokteyli, 921 LPG tankı ve 588 şişe kimyasal madde ele geçirildiği bildirildi.


Açıklamada, polislerin, kampüse yerleştirilen 12 büyük ölçekli fırlatıcı ve tatar yayı ile havalı tüfek de dahil çok sayıda silah ele geçirdiği kaydedildi.


Açıklamada ayrıca, kampüste park halindeki 44 arabanın hasar gördüğü ve protestocuların molotof kokteyli yapmak için bazı arabaların benzin deposunu çıkarttıkları belirtildi.


Şiddet yanlıları 17 Kasım'da, Politeknik Üniversitesi'ni işgal ederek polislerle çatışmış, üniversiteyi Hung Hom metro istasyonuna bağlayan üst geçidi ateşe vermiş, kamu tesislerinde büyük hasar yaratmış ve polise tuğla ile molotof kokteyli fırlatmıştı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor