“BM denetim ekibi Irak'ın yargı hakkına saygı göstermeli”

2019-11-27 11:11:04 CRI

Çin'in BM Daimi Temsilci Yardımcısı Wu Haitao, IŞİD'in suçlarına ait delilleri toplamak için Irak'ta çalışmalar yürüten denetim ekibinin Irak'ın egemenliği ile yargı hakkına saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

Wu Haitao, dün Güvenlik Konseyi'nde BM'nin Irak'taki denetim ekibinin çalışmalarını değerlendirmek amacıyla düzenlenen toplantıda, Çin'in ekibin gösterdiği çabaları takdir ettiğini dile getirdi.

Wu, denetim ekibi ile BM'nin Irak'taki yardım misyonunun sıkı işbirliği yoluyla terör mağdurlarına yardım etmesini desteklediklerini ifade etti.

Wu, denetim ekibinden Irak'ın egemenliği ile topraklarında işlenen suçlara yönelik yargı hakkına saygı göstererek, Irak hükümetinin terör suçlularını adalete teslim etme kabiliyetini güçlendirmede olumlu rol oynaması gerektiğini vurguladı.

Terörizmin uluslararası barış ve güvenlik için ciddi bir tehdit oluşturduğuna ve uluslarrası terörle mücadelenin hâlâ ciddiyetini koruduğuna işaret eden Wu, uluslararası toplumun işbirliğini güçlendirerek, tek standartla somut tedbirler alıp, Güvenlik Konseyi'nin listesinde yer alan bütün terör örgütleriyle kararlılıkla mücadele etmesi gerektiğinin altını çizdi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor