Çinli ve ABD'li iş adamları ticaret işbirliğini masaya yatırdı

2019-11-19 17:35:52 CRI

Çinli ve ABD'li iş adamları ile hükümet yetkilileri, bu sabah Beijing'de düzenlenen yuvarlık masa toplantısında iki ülke arasındaki ticaret işbirliğini ele aldı.

Toplantıya, 11. Çin-ABD Siyasi Partilerarası Diyalog Toplantısı vesilesiyle Beijing'de bulunan ABD Demokrat Parti ve Cumhuriyetçi Parti heyetleri, Çin'in siyaset ve ticaret çevreleri ile düşünce kuruluşlarından yaklaşık 70 temsilci katıldı.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Dış İlişkiler Departmanı Başkan Yardımcısı Guo Yezhou, toplantıda, Çin ve ABD arasındaki güven sorununu çözüme kavuşturmanın, mevcut ticaret açığının çözülmesinden daha acil ve önemli olduğunu vurguladı.

Çin ve ABD arasındaki ticaret işbirliğinin her zaman karşılıklı yarar ve çifte kazanca odaklandığını ve bunun defalarca veriler tarafından kanıtlandığını belirten Guo, iki ülkenin iş adamlarının sorumlulukları paylaşması ve dünya ekonomisinin büyümesi için çaba harcaması gerektiğini dile getirdi.

Toplantıda, Çin ve ABD'nin ticaret alanında işbirliği için hâlâ geniş bir alanın bulunduğu konusunda fikir birliği sağlandı. İlgili taraflara ikili ticaret ilişkilerinin istikrarlı ve iyi yönde gelişmesini ilerletmek ve iki ülkenin halklarının temel çıkarlarını korumak için ortak çaba harcama çağrısı yapıldı.

“Açıklık ve İnovasyon Odaklı Geleceği Paylaşmak: Çin-ABD Ticari İşbirliğinin Yeni Dönemindeki Fırsatlar ve Zorluklar” temasıyla düzenlenen toplantı, Çin Ekonomik Temas Merkezi ve ABD Doğu-Batı Araştırma Enstitüsü ortaklığında gerçekleştirildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor