Hong Kong polisinden eylemcilere “teslim ol” çağrısı

2019-11-18 20:27:32

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi polisi, The Hong Kong Polytechnic University'i işgal eden radikal eylemcileri derhal teslim olmaya çağırdı.

Hong Kong polisinden bugün yapılan açıklamada, son bir hafta içinde eylemcilerin Hong Kong'un birçok bölgesinde ciddi boyutlarda tahribata yol açtıklarına, bunun üzüntü verici bir gelişme olduğuna işaret edildi.

Şiddet yanlısı eylemcilerin üniversiteleri işgal ederek molotof kokteylleriyle polislere ve masum sivillere saldırmanın yanı sıra, yolları bloke etmeye çalıştıklarına dikkat çekilen açıklamada, polisin de kamu güvenliğini sağlamak için şiddet yanlısı eylemcileri dağıtmayı ve tutuklamayı amaçlayan operasyonlar gerçekleştirdiği belirtildi.

Şiddet yanlısı eylemcilerin 11 Kasım'da The Hong Kong Polytechnic University'i işgal ettiği kaydedilen açıklamada, Cross-Harbour Tüneli'nin de eylemciler tarafından verilen hasar nedeniyle 13 Kasım'dan itibaren kullanılamadığına dikkat çekildi.

Polis, üniversite kampüsünde ciddi boyutlarda tahribata yol açan ve kundaklama eylemleri gerçekleştiren eylemcilerin, yolları temizlemeye çalışan masum sivillere de molotof kokteyli ve oklarla saldırdıklarını kaydetti. Açıklamada, söz konusu saldırılarda bir polis memurunun da bacağından yara aldığı bilgisi verildi.

The Hong Kong Polytechnic University'deki güvenlik durumunun son derece tehlikeli olduğuna vurgu yapılan açıklamada, şiddet yanlısı eylemcilerin derhal polise teslim olmaları çağrısında bulunuldu.     
  

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor