“BRICS Liderler Zirvesi, uluslararası topluma olumlu bir enerji verdi”

2019-11-15 20:01:26 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, BRICS liderlerinin Brasilia Zirvesi'nde, BRICS ülkeleri arasındaki işbirliğini ve tarafları ilgilendiren önemli uluslararası sorunları görüşerek, geniş mutabakat sağladığını belirtti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang günlük olağan basın toplantısında, Brezilya'nın başkenti Brasilia'da düzenlenen ve dün sona eren 11. BRICS Liderler Zirvesi'ne ilişkin açıklamalar yaptı.

Geng Shuang, zirvede beklenen hedeflere ulaşıldığını ve dünyaya bazı konularda net sinyaller verildiğini belirtti. Sözcü, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Zirvede, çok taraflılığın desteklenmesi, ticari korumacılık ile dış müdahaleye karşı çıkılması ve BRICS ülkeleri arasındaki dayanışma ile işbirliğinin arttırılması yönünde sinyaller verildi. Ayrıca, birçok konuda kaygılı olan uluslararası topluma da olumlu bir enerji verildi ve BRICS ülkeleri işbirliğine yeni bir güç katıldı. BRICS ülkeleri arasındaki ilişkilerde ‘ikinci altın 10 yıl' başlatılarak, dünya barışı ile kalkınmasına ve insanlık için kader ortaklığı kurulmasına daha büyük katkı yapılmasını arzuluyoruz.”Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor