Peng Liyuan, BRICS liderlerinin eşleriyle kültür ve sanat turuna çıktı

2019-11-14 10:23:26 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in eşi Peng Liyuan, Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro'nun eşi Michelle Bolsonaro'nun davetlisi olarak BRICS liderlerinin eşleriyle birlikte çeşitli kültür ve sanat etkinliklerine katıldı.

Peng Liyuan ve Güney Afrika Cumhurbaşkanı Matamela Cyril Ramaphosa'nın eşi Tshepo Motsepe, Michelle Bolsonaro'nun eşliğinde Brezilya Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı ziyaret etti.

Birlikte fotoğraf çektiren Peng Liyuan, Tshepo Motsepe ve Michelle Bolsonaro, daha sonra Brezilya Gençlik Senfoni Orkestrası'nın performansını izledi ve orkestra üyeleriyle samimi temaslarda bulundu.

Etkinliklerde Brezilya kültürü ve sanatının eşsiz cazibesini hissettiğini söyleyen Peng Liyuan, Çin ve Brezilya'nın derin dostluk bağının, aralarında binlerce kilometre olmasına rağmen iki ülkenin halklarının yüreğine işlediğini kaydetti.

Peng, bu yılın Çin ve Brezilya'nın diplomatik ilişkilerinin kurulmasının 45. yıldönümü olduğunu hatırlatarak, iki ülkenin kültürel değişimi genişletmesini, halkları arasındaki mesafeyi daha da daraltmasını ve dostluk ağacını sonsuz dek yeşil tutmasını arzuladığını belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor