Peng Liyuan, Benaki Müzesi'ni ziyaret etti

2019-11-12 10:43:34 CRI

Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 11.4.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in eşi Peng Liyuan, dün Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos'un eşi Vlassia Pavlopoulou ile Atina'daki Benaki Müzesi'ni ziyaret etti.

Peng Liyuan müzenin gelişimini ve kültürel eserlerin tanıtımlarını ilgiyle dinleyerek Antik Yunan heykelleri, resimleri ve kostümlerini inceledi.

Peng, ziyareti sırasında “Bu kültürel miraslar Antik Yunan döneminin hünerli sanatçılarının mükemmel işçiliğini ve yaratıcılığını gösteriyor. İki eski medeniyetler olan Çin ve Yunanistan arasındaki kaynaşma gücünü teyit ediyor. Doğu ve Batı arasında eski çağlardan beri devam eden kültür, ticaret ve taşımacılık alanlarındaki yakın temasları yansıtıyor. Çin'in önerdiği Kuşak ve Yol fikri de aynı kökenden geliyor.” diye konuştu.

Çin ve Yunanistan etkisi derin ve eşsiz medeniyetler yarattığına dikkat çeken Peng Liyuan, iki ülkenin kültürel mirasları korumak için müzeler arası işbirliğini güçlendireceğini, kültürel değişimi zenginleştireceğini ve medeniyetler arası diyalog ile karşılıklı anlayışı pekiştireceğini dile getirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor