Çinli ve Türk şirketler tarım ürünleri alanında işbirliği yapacak

2019-11-07 15:27:31 CRI

Çinli ve Türk şirketler arasında dün İstanbul'da imzalanan stratejik işbirliği anlaşmasıyla, Türkiye menşeli kaliteli kuruyemiş, meyve ve tarım ürünleri Çin piyasasına girecek.

Anlaşma, Çin'in Hubei eyaletinden Jingyuan Uluslararası Yatırım ve Gelişme Şirketi ve gıda şirketi BESTORE ile Türkiye'den bazı tarım ürünü şirketleri arasında imzalandı.

Hubei Eyaleti Vali Yardımcısı Wan Yong, imza töreninde yaptığı konuşmada, Çinli ve Türk şirketlere kendi piyasa potansiyellerini geliştirerek, karşılıklı yatırım ile ticareti daha da arttırma çağrısı yaptı.

Jingyuan Uluslararası Yatırım ve Gelişme Şirketi'nin bünyesinde hizmet verdiği J.S.Machine'nin Yönetim Kurulu Başkanı Li Jian ise, Türkiye'den kaliteli kuruyemiş ve meyve ile ülkeye özgü tarım ürünlerini Çin'e çekmeyi planladıklarını belirterek, “Bu, sadece işbirliğimizin bir başlangıcı. Bundan sonra iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da derinleşeceğine inanıyoruz” dedi.

İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi Ferhan Ademhan ise, Türkiye'nin tarım ürünlerinin Çin piyasasına girmesinden mutluluk duyduklarını dile getirdi. Ademhan, gelecekte daha fazla anlaşma imzalanmasını ve daha fazla şirketin işbirliğine katılmasını beklediklerini sözlerine ekledi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor