Gelişen iş ortamı Taiwanlı şirketleri ana kesime çekiyor

2019-10-30 15:19:57

Çin Devlet Konseyi'ne bağlı Taiwan İşleri Ofisi Sözcüsü Ma Xiaoguang, Çin'in ana kesiminde gelişen iş ortamının, Taiwanlı soydaşların ilgisini çektiğini ve ana karada yatırım ve girişimcilik planlarını artırdığını kaydetti.

Ma Xiaoguang, bugün düzenlenen basın toplantısında, Devlet Konseyi'nin Yabancı Sermayeli Sigorta Şirketleri İdaresi Yönetmeliği ve Yabancı Sermayeli Banka İdaresi Yönetmeliği'nde değişiklik yapılmasına dair kararnameler yayımlandığını ve finans sektöründe dışa açılmanın hızlanacağını açıkladı.

Son onaylanan Yabancı Sermayeli Sigorta Şirketleri İdaresi Yönetmeliği'nde, ana kesimde yabancı sigorta şirketlerinin kurulması için koşullar azaltıldı ve yabancı sigorta şirketlerinin 30 yıldan fazla bir süre sigorta işlerini yürütme gereksinimi ortadan kaldırıldı.

Son onaylanan Yabancı Sermayeli Banka İdaresi Yönetmeliği'nde, yabancı sermayeli bankalar ve Çinli ve yabancı ortak girişim bankalarının kurulması için koşullar ve yabancı sermayeli bankaların ticari faaliyetlerindeki kısıtlamalar azaltıldı.

24 Ekim'de, Dünya Bankası'nda yayımlanan 2020 Küresel İş Ortamı Raporu'na göre, Çin'in iş ortamı sıralamada geçen yıl 78'den 46'ya ve bu yıl 31'e yükseldi. Üst üste iki yıl Çin, küresel iş ortamında en büyük iyileşmenin görüldüğü 10 ekonomi arasında yer aldı.

Taiwanlı şirketler dev ithalat fuarına katılıyor

Sözcü Ma Xiaoguang ayrıca 2. Çin Uluslararası İthalat Fuarı'yla (CIIE) ilgili de bilgi verdi.

Ma, Taiwanlı şirketlerin bu yıl aktif bir şekilde fuara katılacağını ve katılım sayısının geçen yıla göre büyük ölçüde artacağını ifade etti.

Ma Xiaoguang ayrıca CIIE platformuyla Taiwanlı şirketlerin ürünlerini tanıtmasını ve daha somut kazançlar elde etmesini sağlayacaklarını belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor