Cumhurbaşkanı Xi dev fuarın açılış törenine katılacak

2019-10-29 10:16:48

Çin Ticaret Bakanlığı'ndan bugün yapılan açıklamaya göre, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping 5 Kasım'da Shanghai'da başlayacak 2. Çin Uluslararası İthalat Fuarı (CIIE) ve Hongqiao Uluslararası Ekonomi Forumu'nun açılış törenine katılacak ve konuşma yapacak.

2. Çin Uluslararası İthalat Fuarı 5-10 Kasım günlerinde Shanghai'da düzenlenecek.

Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Wang Bingnan bugün düzenlenen basın toplantısında CIIE ve Cumhurbaşkanı Xi'nin fuarına katılımıyla ilgili bilgi verdi.

Xi Jinping'in CIIE ve Hongqiao Uluslararası Ekonomi Forumu'yla ilgili etkinliklere katılacağını ifade eden Wang Bingnan, fuar sırasında Cumhurbaşkanı Xi'nin ilgili ülkelerin liderleriyle görüşeceğini söyledi. Şu ana kadar 170'den fazla ülke ve uluslararası örgütün temsilcilerinin fuara katılımı bildirildi.

Wang Bingnan, Cumhurbaşkanı Xi'nin iki yıl üst üste fuarın açılış törenine katılmasının, hem Çin'in çok taraflı ticaret sistemine verdiği desteği ve ticaret serbestliğini hızlandırma iradesini yansıttığını hem de Çin'in açık bir dünya ekonomisi ve insanlığın kader birliğinin inşası için attığı somut adımları gösterdiğini vurguladı.

Çin dahil olmak üzere 64 ülke ve 3 uluslararası örgütün ulusal pavyonlarında, katılımcı tarafların iş ortamı ve karakteristik özelliklerinin sergileneceğini dile getiren Wang Bingnan, 150'den fazla ülke ve uluslararası örgütün yanı sıra 3 binden fazla şirketin fuara katılarak ekipman, tüketim, gıda, sağlık ve hizmet gibi alanlarda ürünlerini, teknoloji ve hizmetlerini getireceklerini kaydetti.

2. Hongqiao Uluslararası Ekonomi Forumu'nun ana teması "Açıklık, İnovasyon, İşbirliği ve Kazan-Kazan" olarak belirlendi. 4 binden fazla temsilci forumda dünya ekonomisinin yeniden canlandırılması için fikir alışverişinde bulunacak.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor