Çin'den Arjantin'in yeni Cumhurbaşkanı'na tebrik

2019-10-28 19:26:01

Çin Dışişleri Bakanlığı, Arjantin'in yeni Cumhurbaşkanı seçilmesi dolayısıyla Albertro Fernández'i tebrik ederek, Fernández'in liderliğindeki Arjantin'in kalkınmada yeni ilerlemeler kaydedeceğine inandıklarını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, günlük basın toplantısında Arjantin'de yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarıyla ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sözcü, Albertro Fernández'i tebrik ettiklerini ve Fernández'in liderliğindeki Arjantin'in kalkınmada yeni ilerlemeler kaydedeceğine inandıklarını dile getirdi.

Çin ve Arjantin arasında kapsamlı stratejik ortaklık ilişkilerinin kurulduğunu hatırlatan Sözcü, iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin tesisinden bu yana geçen 47 yılda ikili ilişkilerin derinleştiğini ve tüm işbirliği alanlarında verimli neticelerin elde edildiğini belirtti.

Çin'in Arjantin ile beraber, ikili kapsamlı stratejik ortaklık ilişkilerini sağlıklı ve istikrarlı yönde geliştireceğinin altını çizen Geng Shuang, iki ülkenin halklarına daha fazla yarar getirmek için gayret göstereceklerini kaydetti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor