Çin: Facia hakkında İngiltere ile sıkı temas halindeyiz

2019-10-28 19:17:36

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang, geçen hafta İngiltere'nin Essex bölgesinde bir tırın kasasında 39 cesedin bulunmasıyla ilgili olarak İngiltere tarafıyla sıkı temasları sürdürmekte olduklarını açıkladı.


Geng Shuang bugün Beijing'de düzenlenen basın toplantısında, İngiliz polisinin kurbanların hangi ülkelerin vatandaşları olduğunu henüz tespit edemediğini bildirdi.


Çin'in Londra Büyükelçiliği'nin İngiltere tarafıyla sıkı temas halinde olduğunu ve kurbanların kimliklerini tespit etmek için İngiltere'den daha fazla geçerli bilgi talebinde bulunulduğunu söyleyen Geng Shuang, “Kurbanlar hangi ülkeden gelirse gelsin, yaşanan son derece büyük bir trajedidir. Bundan derin üzüntü duyduk. Yasa dışı göç ve insan kaçakçılığı sorunları, tüm dünya ülkelerinin karşı karşıya bulunduğu ortak bir meydan okumadır. Çin, bu sorunlara çözüm getirmek için diğer ülkelerle ortak çaba harcamaya hazırdır.” diye konuştu.


Sözcü Geng Shuang, ilgili tarafların olayı takip ederken, gerçeklerin peşinden giderek ön yargılardan kaçınması gerektiğini vurguladı.


Geng Shuang ayrıca, Çin'in Hanoi Büyükelçiliği'nin de Vietnam'daki ilgili kuruluşlarla konuyla alakalı yakın temas halinde olduğunu bildirdi.  

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor